Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
hOBoviny
hOBoviny News
Čtvrtek, 13 Únor 2020 00:00

LOB Soustředění 2020 v Nové Vsi
Po roce se konalo o víkendu druhé LOB soustředění 3-oddílů brněnské oblasti. Lob se nekonal, neb sněhové podmínky nebyly dostatečné. Pouze cesta na Mravencovku a na Alfrédku nabízela docela dobré podmínky na skate nebo klasiku. Nicméně přebor oblasti v biathlonu se konal a na blízkých loukách se tři týmy seřadily na stupních vítězů. Střelci BBM, RBK a PBM těsně zvítězili před matadory z PBM. Čtrtý tým, který se umístil překvapivě na čtvrtém místě, vůbec nenašel centrum závodu v biathlonu. Omazený sportovní program vynahradil večerní (noční) kulturní program, kdy hudební kytaro-houslové trio předvádělo nadlidské výkony. Ztráty na zdraví nějaké byly, ale vše nakonec dobře dopadlo ;-) No jak se zpívá v jedné písni "nadosmrti rozpůlený konce prstů....". Kdyby někdo nevěděl, je to píseň Vyznavači ohňů od Kamelotu. Společné foto najdete zde, snad přidáme ještě další fotky.


LOB Soustředění 2019 v Nové Vsi
V Nové Vsi u Rýmařova se minulý prodloužený víkend konalo 4-denní soustředění 4 brněnských oddílů v LOB. Vybráni byli elitní závodníci, kteří se takto připravovali na víkendové závody Českého poháru přímo v prostoru závodu. Sněhové podmínky byly velmi dobré, jen to trochu drhlo ve stopách díky napadanému jehličí. V nominačním pátečním závodě byly velké rozdíly ve výkonnosti a někteří z toho málem měli noční lob bez světel. Velký důraz byl kladen na teoretickou přípravu, která se vždy protáhla do pozdních večerních (ranních) hodin. Hlavním tématem bylo mazání, tedy namazání se... Posledním nominačním závodem byl sobotní biathlon, kde bylo jediným cílem se nezastřelit. Střílelo se všemi směry, protože střelnice byla otevřená. Závod v biathlonu byl Open, tak se ho zúčastnili i místní borci, kteří posbírali hodnotná umístění. Víkendový Český pohár v LOB a MČR nakonec účastníci vynechají, protože mají za 4 dny běžek plné zuby! ;-)))

RBK OPEN 2017 - Bukovinka neděle 5.11.2017
   - Zveřejněny výsledky
   - Zveřejněna startovka
   - Pokyny
   - Mapy jsou vytištěny (bílá barva na papíře Pretex krásně drží)
   - V lese je asi vše v pořádku i po nedělních větrech. Zákaz vstupu do lesa platí pro jiné katastry
. Tratě jsme probíhali v sobotu a pak předevčírem v úterý. Jen ty mochomůrky trochu povadly ;-)
   - Zveřejněn rozpis
   - vod v ORISU je zde.


Celý článek...
 
Stavba tratí znehodnocuje OB
Pátek, 24 Květen 2013 22:33

Kam vede současná stavba tratí? Líbí se tratě závodníkům? Líbí se tratě veteránům? Líbí se tratě příchozím? Nebo je to všem jedno, hlavně že je na shromaždišti pivo a stánek s prodejem ponožek. Klade si vůbec někdo dnes tyto otázky?
Bohužel si myslím, že ve stavbě tratí je obecně co dohánět. Toto téma nadhazuji už několik let na našich valných hromadách, ale bez úspěchu. Stavba tratí je hned po kvalitní mapě druhou nejdůležitější součástí závodu. Je pak už skoro jedno, jak daleko je parkoviště, co prodávají ve stánku s občerstvením a v čem všem je možné soutěžit mimo orientačního běhu.

Celý článek...
 


TOPlist