Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
hOBoviny
hOBoviny News
Neděle, 17 Květen 2020 00:00

První letošní "oficiální" závod
V sobotu se konal první oblastní závod. Ještě se nikdy nestalo, že sezona začala až v půlce května. Toto bychom si měli zapamatovat a v blízkém budoucnu všichni pracovat na zamezení opakování tohoto stavu. Můžeme si totiž za to sami, o tom jsem přesvědčen. Tedy ne přímo orienťáci, ale lidstvo samo.
Zelda nelenil a vrhl se spolu s PBM na poražení OB-korona krize. Takže díky za to! Teď se snad už sezona rozjede. Nejlepší opatření proti jakékoli krizi je začít aktivně něco dělat.
Je otázkou, zda zvolený terén Velké baby byl pro první závod po tak dlouhém půstu vhodný. Myslím si, že ano. Rozhodně se mělo běhat pomalu a na skryté jámy a prohlubně nabíhat pomalu. Kdo tam vběhl rychle, zejména dolů z kopce to běželo, tak pak kufřil. To byl i můj případ. Navíc se mi zdálo, že to na mapě nějak magneticky nesedělo. Ale možná mám špatnou buzolu ;-)
Tak uvidíme, jak se bude sezona nadále vyvíjet. Pevně věřím, že už dobře. Další závod nás čeká na Kozím bobku.

LOB Soustředění 2020 v Nové Vsi
Po roce se konalo o víkendu druhé LOB soustředění 3-oddílů brněnské oblasti. Lob se nekonal, neb sněhové podmínky nebyly dostatečné. Pouze cesta na Mravencovku a na Alfrédku nabízela docela dobré podmínky na skate nebo klasiku. Nicméně přebor oblasti v biathlonu se konal a na blízkých loukách se tři týmy seřadily na stupních vítězů. Střelci BBM, RBK a PBM těsně zvítězili před matadory z PBM. Čtrtý tým, který se umístil překvapivě na čtvrtém místě, vůbec nenašel centrum závodu v biathlonu. Omazený sportovní program vynahradil večerní (noční) kulturní program, kdy hudební kytaro-houslové trio předvádělo nadlidské výkony. Ztráty na zdraví nějaké byly, ale vše nakonec dobře dopadlo ;-) No jak se zpívá v jedné písni "nadosmrti rozpůlený konce prstů....". Kdyby někdo nevěděl, je to píseň Vyznavači ohňů od Kamelotu. Společné foto najdete zde, snad přidáme ještě další fotky.

Celý článek...
 
Stavba tratí znehodnocuje OB
Pátek, 24 Květen 2013 22:33

Kam vede současná stavba tratí? Líbí se tratě závodníkům? Líbí se tratě veteránům? Líbí se tratě příchozím? Nebo je to všem jedno, hlavně že je na shromaždišti pivo a stánek s prodejem ponožek. Klade si vůbec někdo dnes tyto otázky?
Bohužel si myslím, že ve stavbě tratí je obecně co dohánět. Toto téma nadhazuji už několik let na našich valných hromadách, ale bez úspěchu. Stavba tratí je hned po kvalitní mapě druhou nejdůležitější součástí závodu. Je pak už skoro jedno, jak daleko je parkoviště, co prodávají ve stánku s občerstvením a v čem všem je možné soutěžit mimo orientačního běhu.

Celý článek...
 


TOPlist