Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
hOBoviny
hOBoviny News
Pátek, 05 Únor 2021 00:00

Předávám článek (názor) jedné paní doktorky dětské ambulance

Začínám pomalu ale jistě pociťovat profesní beznaděj. Denně na preventivních prohlídkách pokládám otázku “Dělá aktivně nějaký sport?”
Odpověď je pokaždé stejná. “Ne, skončil. Hrál závodně fotbal/hokej/florbal.... chodila do gymnastiky/mažoretky/atletiky...plavala...... teď nedělá už od března nic.....”
Dítě sedí, hledí před sebe, moc ho to nezajímá. Má 2 kila od jara navíc. Nezájem. Nula. Ve škole nebyli někteří skoro celý rok. Počáteční fázi nadšení pak vystřídalo na podzim vystřízlivění, stesk po škole a kamarádech...teď už jsou apatičtí. Je jim to jedno.
Proboha proč jsme obětovali děti?
Strašně by mě zajímalo srovnání s evropskými státy ( a celým světem): jak dlouho chodily 1.stupně do škol? Jak dlouho 2. Stupně? Jak dlouho středoškoláci? Máme nějaké srovnání?
Mé dvě děti, 2. stupeň ZŠ, chodily od března do školy 5 týdnů. Je to takto všude v Evropě a ve světě? Jaký to mělo efekt? Na počet mrtvých seniorů pramalý, ale na celou generaci dětí smrtelný.
Už to není jen pohodlnost, nechci nic pro naši generaci dospělých. Nemusím chodit do kina, do fitka, lyžovat a cestovat. Já to zvládnu. My dospělí to zvládnem. Ale už je to opravdu obrovský hazard s našimi malými/mladými. Nebo ne hazard. Je to jejich totální rozklad. Ve všech směrech.


Myslím si to stejné. Je nutné něco dělat. Současnou situaci odnesou v tom špatném naše děti. Neplatí totiž přísloví "kdo nic nedělá, nic nepokazí". Je divná doba a je to naopak!


LOB Soustředění 2019 v Nové Vsi
V Nové Vsi u Rýmařova se minulý prodloužený víkend konalo 4-denní soustředění 4 brněnských oddílů v LOB. Vybráni byli elitní závodníci, kteří se takto připravovali na víkendové závody Českého poháru přímo v prostoru závodu. Sněhové podmínky byly velmi dobré, jen to trochu drhlo ve stopách díky napadanému jehličí. V nominačním pátečním závodě byly velké rozdíly ve výkonnosti a někteří z toho málem měli noční lob bez světel. Velký důraz byl kladen na teoretickou přípravu, která se vždy protáhla do pozdních večerních (ranních) hodin. Hlavním tématem bylo mazání, tedy namazání se... Posledním nominačním závodem byl sobotní biathlon, kde bylo jediným cílem se nezastřelit. Střílelo se všemi směry, protože střelnice byla otevřená. Závod v biathlonu byl Open, tak se ho zúčastnili i místní borci, kteří posbírali hodnotná umístění. Víkendový Český pohár v LOB a MČR nakonec účastníci vynechají, protože mají za 4 dny běžek plné zuby! ;-)))

Celý článek...
 
Stavba tratí znehodnocuje OB
Pátek, 24 Květen 2013 22:33

Kam vede současná stavba tratí? Líbí se tratě závodníkům? Líbí se tratě veteránům? Líbí se tratě příchozím? Nebo je to všem jedno, hlavně že je na shromaždišti pivo a stánek s prodejem ponožek. Klade si vůbec někdo dnes tyto otázky?
Bohužel si myslím, že ve stavbě tratí je obecně co dohánět. Toto téma nadhazuji už několik let na našich valných hromadách, ale bez úspěchu. Stavba tratí je hned po kvalitní mapě druhou nejdůležitější součástí závodu. Je pak už skoro jedno, jak daleko je parkoviště, co prodávají ve stánku s občerstvením a v čem všem je možné soutěžit mimo orientačního běhu.

Celý článek...
 


TOPlist